Grawerowane zaproszenia ślubne

Zastanawiacie się jakie wybrać ślubne zaproszenia na swój wielki dzień? Warto wobec tego wiedzieć, jakie macie możliwości do wyboru. Dlatego tez przybliżymy wam dziś na naszym blogu jeden z rodzajów ślubnych zaproszeń, jakim są grawerowane zaproszenia ślubne. Są one nie tylko popularne, ale i ciekawe graficznie, a do tego metoda ich wytwarzania znana jest od lat. Być może zainteresują was na tyle, że wybierzecie właśnie tego rodzaju zaproszenia.

Co to jest grawerowanie? 

Grawerowanie jest metodą polegającą na wykonaniu wzoru poprzez wyciśnięcie go na papierze. Na specjalnej blaszce miedzianej lub stalowej nakłada się tusz na wycisk, następnie zaś wkłada papier na szablonie o określonej wadze. Dzięki nałożeniu tego na ozdobnym papierze, tworzy się wycisk o wypukłych literach z przedniej strony zaproszenia. Wzór czy to napisu, czy to grafika wyczuwane sa pod palcami, jeśli przesunie się nimi po papierze.

Kiedy stosować grawerowane zaproszenia ślubne?

Jeśli chcecie zasygnalizować, że wasze wesele będzie organizowane w oficjalnym stylu, grawerowane zaproszenia ślubne są tymi, które powinniście wziąć pod uwagę przy wyborze. W przeciwieństwie do niektórych innych technik, pasują one do zaproszeń które łączą jasne nadruki z ciemnym papierem.

Wykonanie projektu

Wykonanie takich zaproszeń jest bardzo czasochłonne i niełatwe. Zaproszenia powstają bowiem w bardzo żmudnym procesie, który wymaga wiedzy, umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Na gotowy projekt trzeba poczekać nawet kilka – kilkanaście tygodni. Właśnie z tego powodu są to jednocześnie jedne z najdroższych zaproszeń. Zamawiając komplet, musicie liczyć się z wydatkiem wyższym nawet o kilkaset złotych w porównaniu z innymi, mniej skomplikowanymi technicznie zaproszeniami. Cena oczywiście zależna jest od wzoru do wygrawerowania, jak i od ilości sztuk, które chce zakupić młoda para. Oczywiście na ostateczną cenę wpływ mają i inne czynniki, o których nie będziemy teraz wspominać, bo jest to już zupełnie odrębna sprawa.


Komentarze

No comment at this time!

Zostaw komentarz