Jak napisać kartę menu na wesele

Gadżet, czy niezbędny element ślubu? Karty menu wzbudzają ciągle mieszane uczucia nie tylko wśród gości weselnych. Naszym zdaniem jest to jednak rzecz warta zakupu i włączenia jej do weselnego wyposażenia. Dzięki karcie menu wasi goście będą świetnie zorientowani jakie smakołyki czekają na ich podniebienia, a tym samym nawet ci na początku wesela nie do końca przekonani do karty dań i napojów, z czasem docenią jej walory i cel w jakim została ona wprowadzona. Zanim jednak przygotujecie swoim gościom karty menu, warto poznać tajniki, jak napisać kartę menu na wesele. I właśnie my pomożemy wam to zrobić.

Nie tylko interesująca dekoracja stołu

Wiele osób uważa, iż karta menu jest wyłącznie ciekawą i interesującą dekoracją stołu. Tymczasem dobrze napisana może stać się nieodzownym elementem każdego wesela, zwłaszcza zaś w przypadku osób, które lubią wiedzieć co trafi na ich talerz. Tego rodzaju gadżet okazuje się szczególnie istotny przede wszystkim w gronie osób o specjalnych potrzebach żywieniowych, które z najróżniejszych względów mają odrębną dietę. Mogą być to chociażby osoby chorujące na cukrzycę, czy celiakię, ale i mnóstwo innych, które wystrzegają się konkretnych dań, czy składników. Jeśli na weselu będziecie gościć takie właśnie osoby, warto zawczasu przemyśleć, czy karta menu nie będzie jednak niezbędna.


Elegancka karta menu weselnego


Jak wybrać kartę menu?

Zbiorowa, czy dla każdego gościa osobno? A jeśli zbiorowa, to ile kart przeznaczyć na stół? Zazwyczaj takie dylematy najczęściej pojawiają się przy tworzeniu kart menu. To, czy wybrać oddzielne dla każdego karty, czy postawić jednak na te zbiorowe stawiane na stołach, lub nawet wyłącznie jedną pokaźnych rozmiarów przy wejściu na salę, zależy od waszego uznania. Karty menu pomysłowe, o najrozmaitszych kształtach, można zaserwować każdemu z osobna. Jeśli zaś chcemy, by było bardziej klasycznie, wówczas lepszą propozycją będą karty zbiorowe. Warto wiedzieć przy okazji, iż ten rodzaj kart menu kojarzy się dość restauracyjnie, jeśli liczycie na większy luz i swobodę, wybierzcie jednak karty o oryginalnym wyglądzie.


Ekologiczna karta menu z papierowym sznurkiem

Jak napisać kartę

Karta menu weselnego, podobnie jak inne karty, uwzględniać powinna potrawy, jakie zaserwowane zostaną gościom. Podzielcie ją zatem na oddzielne części, które powinny następować po sobie zgodnie z kolejnością serwowania. Zacząć zatem powinniście od obiadu, po czym kolejno uwzględniać wszystkie dania oraz potrawy, jakie trafią na stół. Nie zapomnijcie na karcie menu uwzględnić informacji o torcie, to w końcu również element waszego jadłospisu!

Na waszej karcie menu możecie uwzględnić również rozmaite napoje, jakie goście mogą zamawiać w czasie wesela. Tego rodzaju informacja szczególnie przyda się, jeśli na waszym przyjęciu ślubnym będzie barman, przygotowujący specjalne drinki. Wówczas, by wasi goście nie czuli się skrępowani w zamawianiu drinków i koktajli, koniecznie zadbajcie o to, by wiedzieli jakich napojów mogą się spodziewać i o jakie prosić.

Komentarze

No comment at this time!

Zostaw komentarz