Jak powinno wyglądać i co powinno zawierać idealne zaproszenie ślubne?

Każde zaproszenie ślubne, wręczane lub wysyłane potencjalnym gościom zawiera odpowiednie zwroty, sformułowania i wiadomości, dzięki którym przybiera odpowiednią formę. Co powinno zawierać zaproszenie ślubne, aby jego treść  była zrozumiała i czytelna dla gości? Istnieje kilka rzeczy, które muszą znaleźć się na nim bezwarunkowo, a także takie, które zawrzeć można opcjonalnie. Jakie? O tym opowiemy wam w naszym artykule.

Jak powinno wyglądać zaproszenie ślubne

Zanim przejdziemy do kwestii zawartości zaproszenia, w kilku słowach należy powiedzieć, jak powinno wyglądać zaproszenie ślubne. Jeszcze jakiś czas temu dominowały zaproszenia o klasycznym wyglądzie, a zatem w kolorze białym, ecru, czy innym jasnym. Zawierały też klasyczne motywy takie jak para gołębi, czy obrączki, stanowiąc standardowe i bardzo przewidywalny wzór zaproszenia na ślub i wesele. W tej kwestii zmieniło się jednak całkiem sporo – dziś chętnie wybierane są zaproszenia o rozmaitych wzorach i kolorach, dzięki czemu różnorodność zaproszeń jest imponująca, a ich wygląd niejednokrotnie zaskakujący.

Co zawiera zaproszenia ślubne

Jak już zostało wcześniej zaznaczone, zaproszenia ślubne zawierają informacje niezbędne oraz informacje dodatkowe, które mogą, ale nie muszą się w nim znaleźć. Aby ułatwić wam skonstruowanie treści zaproszenia, omówimy ich zawartość.

Co powinno zawierać zaproszenie ślubne bezwzględnie

- Informacja kto jest gospodarzem wesela, czyli Państwo Młodzi i Rodzice
- Termin uroczystości
- Miejsce w którym się odbędzie
- Informacja o przyjęciu weselnym
- Potwierdzenie przybycia
- Nazwisko gości
- Kontakt do Narzeczonych

Co zawiera zaproszenie ślubne opcjonalnie

- cytat o miłości
- mapka dojazdu
- informacja na temat prezentów, kwiatów, etc., na przykład w formie wierszyka
- informacje na temat dojazdu
- informacje o noclegu
- rodzaj przyjęcia
- informacja o obowiązującym stroju
- strona internetowa
- inne dane

Gospodarze wesela

Informacja na temat gospodarzy wesela pojawia się zawsze na każdym zaproszeniu ślubnym. To informacja niezbędna, by dowiedzieć się od kogo i do kogo otrzymaliście zaproszenie ślubne. Dlatego też zaproszenie ślubne musi zawierać imiona oraz nazwiska przyszłej Młodej Pary oraz dopisek „wraz z Rodzicami”, lub podobny, który wskaże kto jest gospodarzem wesela. Pamiętać należy, iż imiona i nazwiska młodej pary powinny zostać napisane tak, by wyróżniały się one w tekście, będąc widoczne natychmiast po otwarciu zaproszenia, tak by móc od razu zauważyć czyjego wesela i ślubu dotyczy zaproszenie.

Termin wydarzenia

Obok informacji na temat Państwa Młodych konieczne jest powiadomienie w jakim terminie odbędzie się uroczystość. Potrzebna jest nie tylko sama data, ale i dokładna godzina o której odbędzie się ślub, a jeśli zaproszenie dotyczy również i wesela, należy dodatkowo wskazać o której godzinie rozpocznie się przyjęcie weselne.

Miejsce

Kolejna niezbędna informacja to miejsce ślubu i wesela. W przypadku gdy zapraszacie gości na obydwa wydarzenia, konieczne jest wpisanie dokładnych obydwu adresów. Jeśli zaproszenie opiewa wyłącznie na jedno z nich, wówczas wpisywany jest tylko jeden z adresów, gdzie odbędzie się uroczystość.

Potwierdzenie przybycia

Jeśli zastanawiacie się co zawiera zaproszenie ślubne, wpiszcie na listę prośbę o potwierdzenie przybycia. O ile jeszcze jakiś czas temu nie zawsze wpisywano tego typu prośbę, dziś jest to już norma. Powód jest prozaiczny – otrzymanie odpowiedzi na zaproszenie ułatwia organizację ślubu i wesela.

Inne informacje

Do najczęściej pojawiających się dodatkowych informacji na ślubnych zaproszeniach należą rozmaite ułatwiające życie zarówno gościom, jak i państwu młodym wiadomości. Mogą być to np. różnego rodzaju wierszyki, które dotyczą próśb o konkretne prezenty (zwykle o gotówkę), czy też informacja co Państwo Młodzi wolą dostać zamiast kwiatów.
Dalsze informacje mogą dotyczyć spraw o dużej wadze, jak choćby na temat noclegów, czy transportu, jak i tych błahych typu strona weselna. Komentarze

No comment at this time!

Zostaw komentarz