Jak zrobić zaproszenia ślubne samemu?

Stworzenie własnego zaproszenia na ślub może być banalnie proste. Jak zrobić zaproszenia ślubne? Przede wszystkim potrzebny będzie wam wasz własny projekt, a zatem odrobina pomysłu, do tego szczypta umiejętności plus nieco talentu i cierpliwości. Stworzenie niewymagającego dużych umiejętności, lecz ładnego i oryginalnego zaproszenia, może okazać się prostsze niż myślisz. I my udowodnimy wam ze tak jest rzeczywiście. Zapraszamy zatem do lektury.


Zanim zaczniecie

Zanim przystąpicie do tworzenia własnego zaproszenia, musicie zastanowić się nad dwiema kwestiami. Czy wasze zaproszenie będzie stworzone przez was od a do zet, czy też chodzi wam wyłącznie o sam projekt. Stworzenie zaproszenia w całości poczynając od projektu aż do jego wykonania wymaga bowiem zupełnie innych umiejętności oraz nakładów, niż stworzenie projektu i oddanie go do realizacji drukarni, czy też innej osobie, która wykona dla was resztę.


Na dobry początek

Gdy chcesz zrobić jedynie projekt

Projekt zaproszeń ślubnych

Decydując się na opcję samego projektowania, przede wszystkim zaopatrzyć musicie się w program graficzny za pomocą którego stworzycie swój wzór wymarzonego zaproszenia. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo tego rodzaju programów, które pozwolą wam na stworzenie prawdziwego dzieła sztuki. Co ważne, będziecie mogli w swojej pracy posiłkować się innymi, stworzonymi wcześniej projektami.


Jak samemu zrobić zaproszenie ślubne od pierwszego do ostatniego etapu

Podobnie jak w poprzednim przypadku, bazą startową pozostaje stworzenie odpowiedniego projektu. Kiedy wiesz już jak zaprojektować zaproszenia ślubne, by spełniały Twoje oczekiwania i marzenia, wówczas przechodzisz do drugiego etapu. Koniecznie zaopatrzyć musisz się w rzeczy, które będziesz wykorzystywać w swojej pracy. A są to:

 • Papier dekoracyjny
 • - Nożyczki
 • - Akcesoria papiernicze typu dziurkacze
 • - Dodatki np. wstążki, cekiny, sznurki, kokardy
 • - Klej
 • - Drukarka
W zależności od stopnia skomplikowania wzoru należy przystąpić do realizacji swojego zadania, tak by zaproszenia powstawały sukcesywnie jedno po drugim.


srebrna perełka doklejana do zaproszenia ślubnego


Ile potrzeba na to czasu?

Stworzenie zaproszenia ślubnego wymaga zdecydowanie większej ilości czasu jaki będziecie musieli poświęcić temu zadaniu, niż wybór gotowego wzoru w sklepie, czy studiu projektowym. A w związku z tym, jeśli zastanawiacie się jak zrobić zaproszenia ślubne i ile czasu na to poświęcić, odpowiadamy – musicie zrobić to z odpowiednią starannością oraz dysponując dużą ilością wolnego czasu. Szacując czas jaki musicie poświęcić na realizację planu weźcie pod uwagę:

 • - Stopień skomplikowania wzoru zaproszenia
 • - Ilość zaproszeń jakie macie do wykonania
 • - Stopień wtajemniczenia własnego, czyli jednym słowem, czy jesteście amatorami, czy profesjonalistami, którzy podejmują się tego niecodziennego wyzwania.


  menu weselne wykonane na papierze ECO

Ile kosztują zaproszenia ślubne?

Odpowiedź na to pytanie ponownie uzależniona jest od kilku czynników. To, jakie koszty zostaną ostatecznie poniesione, zależne jest między innymi od użytych do stworzenia zaproszeń materiałów, ilości zaproszeń, jakie będziecie robić, czy w końcu od waszych umiejętności. Dlaczego koszty zależne są od indywidualnych umiejętności? Bo liczyć trzeba się z tym, iż w trakcie pracy któreś z zaproszeń trzeba będzie zwyczajnie wyrzucić, z uwagi na nie do końca estetyczny wygląd. Musicie zatem przewidzieć zwłaszcza mając niewiele do czynienia na co dzień z pracami tego typu, iż liczyć będziecie musieli się z ewentualnymi poprawkami.Komentarze

No comment at this time!

Zostaw komentarz