5 pytań, które warto zadać projektantowi zaproszeń ślubnych

Każda para organizująca swój ślub musi stanąć przed trudnym zadaniem obmyślenia każdego detalu dotyczącego uroczystości zaślubin oraz przyjęcia weselnego. Okazuje się, że nie jest to proste, zwłaszcza że do ogarnięcia pozostaje naprawdę bardzo dużo szczegółów. Wśród nich jedną z ważniejszych kwestii, która często spychana jest na margines, pozostaje sprawa ślubnej papeterii. Aby ułatwić wam wybór konkretnej papeterii postanowiliśmy podpowiedzieć, jakie 5 pytań warto zadać projektantowi zaproszeń ślubnych.

Nie jesteśmy pewni, jaki wybrać design zaproszeń. Czy ma pan / pani portfolio lub katalog z którego możemy wybrać zaproszenia?

Kiedy przychodzi do podejmowania najważniejszych decyzji związanych ze ślubem, niektóre pary nie są w stanie zdecydować jaki wybrać wzór zaproszeń. Dlatego też bardzo dobrym pomysłem jest podejrzenie wcześniejszych prac projektanta zaproszeń, czy pracowni artystycznej tworzącej ślubną papeterię. Przyszli Państwo Młodzi mogą poza tym wertować strony ze ślubnymi zaproszeniami, by znaleźć swój wymarzony wzór zaproszenia.

Mamy swój wypatrzony wzór. Czy możemy zlecić stworzenie kartki według własnego wzoru w waszej pracowni?

Obok par niezdecydowanych są też takie, które z góry mają swój upatrzony wzór. Te zdecydowane osoby z góry mają pomysł na swoją papeterię w głowie i wyobraźni. W takim wypadku warto porozmawiać ze swoim projektantem, by spersonalizował on papeterię pod potrzeby pary. Szczególnie zaś, jeśli chodzi o kolor, wymarzony styl czcionki, czy rodzaj papieru jaki użyty zostanie do stworzenia zaproszenia. Mając swój upatrzony i wymarzony wzór koniecznie skonsultujcie możliwości techniczne co do stworzenia zaproszenia.

Czy możliwa jest personalizacja tekstu naszych zaproszeń?

Istnieje mnóstwo reguł etykiety, których należy przestrzegać i niepisanych zasad, których warto pilnować, kiedy przychodzi do wpisywania tekstów zaproszeń. Dlatego też większość zaproszeń formułowanych jest w podobny sposób. Treść zaproszeń może być również uzależniona od tego, kto jest gospodarzem przyjęcia, co para zaznaczyć będzie chciała w treści swojego zaproszenia. Może również zdarzyć się, że na zaproszeniu będzie można napisać ograniczoną ilość słów, dlatego konieczne jest, by kwestie te omówić ze swoim projektantem ślubnej papeterii.

Czy poza zaproszeniami dysponujecie inną papeterią ślubną? Jeśli tak, jakie są ceny pakietów?

Zaproszenie ślubne w zestawieniu z innymi elementami ślubnej papeterii tworzy piękne i bardzo atrakcyjne zestawy. W ich składzie znajdują się między innymi numery stolików, winietki, podziękowania ślubne, karty menu, i wiele jeszcze więcej. W wielu przypadkach producenci papeterii ślubnej proponują zakup całych pakietów, co jest nie tylko wygodne dla młodej pary, ale często i dużo tańsze. W pakiecie papeteria okazuje się często być sporo tańsza, niż poszczególne elementy zakupowane osobno.

Czy możemy zobaczyć próbkę projektu przed ostatecznym wydrukiem zaproszeń i złożeniem zamówienia?

Pamiętaj, że wasze zaproszenia reprezentują was i wasz ślub przed gośćmi. Nie może więc pojawić się na nich żaden, nawet najmniejszy błąd. Nie zaszkodzi więc sprawdzić dwa razy, a może nawet i trzy, czy wszystko na pewno zostało dobrze zamówione. Poproście waszego projektanta zaproszeń o wysłanie gotowej próbki zaproszenia ślubnego z waszymi danymi. 

Komentarze

No comment at this time!

Zostaw komentarz