Słoik – gadżet idealny na wesele

Słoik w roli dekoracji weselnej może wydawać się tradycjonalistom okropnym nieporozumieniem. Jednak jest to rzecz, którą można wykorzystać na mnóstwo sposobów i dzięki niej upiększyć salę weselną. Choć to bardzo nietypowa dekoracja, okazuje się ona świetnie współgrać z rozmaitymi stylami weselnymi. Sprawdzi się zarówno na weselach nowoczesnych, jak i tych w klasycznym stylu, vintage, retro, itd. Zobaczcie sami, na jak wiele fantastycznych sposobów wykorzystać można słoik. Jesteśmy przekonani, że skorzystacie z niektórych pomysłów. Bo naszym zdaniem (i wielu par weselnych) warto!

Oryginalny wazon

wazon z białymi kwiatami ozdobiony sznurem jutowym


Aby słoik zamienić w piękny wazon z kwiatami wystarczy przystroić go zgodnie z własnym gustem i potrzebami. Do tak przygotowanego słoika dodać kwiaty i gotowe. Zaletą tego rodzaju stroików jest możliwość samodzielnego ich przygotowania w prosty i tani sposób. Możecie dopasować je do ślubów w różnych stylach, szczególnie zaś tych w stylu eko, retro, czy rustykalnym. W każdym z tych przypadków pasować będzie słoik z kwiatami ze zdjęcia, choć oczywiście możecie pokusić się i o inny sposób ozdobienia słoika i dodanie innych kwiatów. Pomyślcie zatem w pierwszej kolejności o potrzebach jakie macie w tym zakresie, a później przystąpcie do dzieła.


Świecznik

białe świeczki w małych słoikach na stole weselnym


Z całą pewnością słoik nie kojarzy się romantycznie nikomu. A dzięki kilku zabiegom dekoracyjnym ten mało romantyczny gadżet przemienić może się w istny cud. Delikatne ozdoby, stonowane i z gustem plus świeczka i piękny świecznik gotowy. W takim zestawie sala weselna dzięki prostemu słoikowi nabierze niepowtarzalnego wdzięku i blasku. To prosty trik, który wzruszy nie tylko pannę młodą, ale i wszystkie romantyczne kobiety zgromadzone w tym dniu na weselnej sali.


Papeteria ślubna

słoik wycięty w drewnie z grawerem


Choć nie są to klasyczne słoiki, zdają za to egzamin na szóstkę. Motyw słoika na papeterii ślubnej to wspaniały pomysł na każde wesele. Wystarczy znaleźć odpowiedni wzór papeterii lub wykonać ją samodzielnie i cieszyć się z oryginalnych zaproszeń, winietek, zawieszek na butelki, etc. Nic tylko podziwiać!


Nietypowa księga gości

nietypowa księga gości w postaci drwnianych serduszek wrzuconych do słoika


Oryginalnie i bardzo stylowo. Dzięki księdze gości w formie słoika z wrzucanymi doń życzeniami każda para młoda zyska niezapomnianą pamiątkę, a jednocześnie bardzo nietypową ozdobę, którą trzymać będzie mogła w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Ciekawa forma sprawia, że jest to nie tylko wystrzałowa dekoracja, ale i sympatyczna pamiątka, którą państwo młodzi będą oglądać i odczytywać z rozrzewnieniem.


Coś dla gości

miód w małych słoiczkach - jako podziękowanie dla gości weselnych


Planujecie przygotować drobiazgi dla gości? Z pomocą przyjdzie wam nasz bohater artykułu, czyli słoik. Wystarczy, że kupicie małe słoiki do których zapakujecie samodzielnie przygotowane konfitury (lub kupione – o ile nie jesteście ekspertami od przetworów), nakleicie nalepki weselne. I gotowe. Wasi goście wyjdą z wesela zadowolenia i usatysfakcjonowani nie tylko z zabawy i jedzenia, ale i przednich, smakowitych podarunków.

Komentarze

No comment at this time!

Zostaw komentarz