Zaproszenia na przyjęcie zaręczynowe – czy musisz je wysyłać?

Przyjęcie zaręczynowe to jedno z pierwszych wydarzeń organizowanych w czasie przedślubnych przygotowań. W polskiej kulturze nie jest ono mocno zakorzenione, jednak z uwagi na to, iż coraz więcej par decyduje się na jego organizowanie, postanowiliśmy pochylić się nad tą tematyką. Zwłaszcza, że mnóstwo osób sygnalizuje nam, iż mają problem z zaproszeniami dla gości. Podpowiemy wam zatem, czy wysyłanie zaproszeń na przyjęcie zaręczynowe jest konieczne jak w przypadku zaproszeń ślubnych, czy może jest to jedynie zachcianka narzeczonych.

Kiedy organizuje się przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcie zaręczynowe zazwyczaj organizowane jest kilka tygodni do 3 miesięcy po oświadczynach. Z rozmaitych przyczyn termin też można jednak wydłużyć, tak by móc cieszyć się szczęściem narzeczonych w gronie wszystkich najbliższych osób. Tego rodzaju przyjęcia to raczej luźne i dość nieformalne spotkania typu przyjęcie w ogrodzie, grill, kolacja w ulubionej knajpie, etc. Ponieważ nie wszyscy wiedzą w jaki sposób zorganizować takie przyjęcie, oto kilka praktycznych wskazówek.

Zawiadomienia, czy zaproszenia na przyjęcie zaręczynowe

Luźne przyjęcie jakim jest przyjęcie zaręczynowe dziś nie wymaga już wysyłania oficjalnych zaproszeń. A wszystko to za sprawą mediów społecznościowych, które w wielu przypadkach zastąpiły tradycyjne formy informowania o ważnych wydarzeniach. Jeśli jesteście pewni, że wszyscy potencjalni goście używają np. facebooka, możecie utworzyć tam wydarzenie i wysłać na nie zaproszenie. Tradycjonaliści powinni jednak wysłać zaproszenia lub powiadomienia w innej formie. Mogą być to tradycyjne papierowe zaproszenia lub też specjalnie przygotowana na komputerze kartka, którą wyślecie mailem.

Zaproszenie na przyjęcie zaręczynowe, a zaproszenie na ślub

Zaproszenie zaręczynowe to zupełnie inne zaproszenie niż to na ślub. Nawet jeśli wysłaliście swoim gościom zaproszenie na zaręczyny, i tak powinniście wysłać im później kolejne na ślub. To w końcu dwie różne uroczystości. Co ważne dla par, które chcą urządzić przyjęcie weselne o określonym stylu i motywie – zaproszenie zaręczynowe nie musi być zgodne z koncepcją imprezy weselnej. Może zatem całkowicie odbiegać od tego, jakie wyślecie na uroczystość weselną.

Spontaniczna impreza zaręczynowa

Jeśli organizujecie przyjęcie zaręczynowe dosłownie w ostatniej chwili, super spontanicznie, nie musicie wysyłać zaproszeń wcale. Najlepszym sposobem będzie powiadomienie o nim przyjaciół w bezpośredniej rozmowie – czy to twarzą w twarz, czy przez telefon. Możecie dodatkowo wysłać im najważniejsze informacje mailem, czy smsem, tak by nie umknęły im istotne sprawy typu miejsce i czas imprezy.

Kogo zapraszać na przyjęcie zaręczynowe?

Lista gości może być naprawdę różna. Zazwyczaj zapraszani są najbliżsi przyjaciele i rodzina, która mieszka niedaleko was. Nie jest konieczne powiadamianie i ściąganie krewnych z końca Polski. To luźna impreza, która jest miłym gestem z waszej strony będącym efektem chęci podzielenia się radosną nowiną. Warto pamiętać, że zwykle osoby zapraszane na przyjęcie zaręczynowe otrzymują zaproszenie na wesele, przemyślcie zatem dobrze listę zapraszanych osób.

Komentarze

No comment at this time!

Zostaw komentarz