Zaproszenia ślubne Lublin

Motyw winorośli to nie jedyny charakterystyczny dla Lublina element zaproszeń ślubnych, który śmiało wpleść można do swojego ślubnego zaproszenia. Zaproszenia ślubne w Lublinie, tak jak w całej Polsce, chętnie przyozdabiane są typowymi elementami charakterystycznymi dla tego rodzaju produktów. Opowiemy wam co nieco o tym, jaka papeteria popularna jest w Lublinie oraz kiedy i w jaki sposób należy ją wręczać.

luksusowa papeteria ślubna


Papeteria ślubna w Lublinie, a papeteria w innych rejonach Polski


Zasadniczo nie istnieją większe różnice pomiędzy ślubną papeterią, czy zaproszeniami ślubnymi z Lublina, a z innych miast. To, co może się pojawiać w niewielkim jednak stopniu, to elementy charakterystyczne dla tego regionu. Są to więc na przykład gałązki winne (widnieją bowiem w herbie Lublina, ponadto jest to rejon winiarski), mogą też pojawić się elementy miejskiej zabudowy, pod warunkiem, iż młoda para wybrała indywidualny projekt. Część par decydująca się na stworzenia zaproszenia ślubnego ze swoim zdjęciem wyszukuje taką fotografię, która pokazuje zarówno narzeczonych, jak i fragmenty miasta w tle.
Dominującą część zaproszeń ślubnych dostępnych w Lublinie stanowią zaproszenia klasyczne, a także nowoczesne – w stylu minimalistycznym. Pracownie artystyczne chętnie tworzą też zaproszenia kwiatowe, boho i rustykalne. W cenie są również projekty o typowo designerskim wyglądzie.


Kiedy wysyłać zaproszenia?


Przyjęło się, że zaproszenia ślubne powinno wysyłać się lub wręczać na około 8 tygodni przed planowanym terminem ślubu. Jeśli zapraszane osoby mieszkają w odległych od was miejscowościach, warto wysłać zaproszenia wcześniej lub też powiadomić ich o planowanym ślubie i zaproszeniu na wesele wcześniej, tak by goście zdążyli zaplanować wizytę oraz przygotować się odpowiednio do wesela.

galeria zaproszeń ślubnych od zapi.pl

Wręczać, czy wysyłać?


Stara zasada głosi, że na wesele zaproszenia powinno się zapraszać osobiście. Co jednak w przypadku, gdy zaproszenie ślubne z Lublina trafić ma na drugi koniec Polski, czy nawet za granicę? W takim przypadku dopuszczalne jest (z a punktu widzenia logistycznego wręcz konieczne), by zaproszenia wysyłać pocztą. Na Zachodzie w ostatnich latach popularne stało się wysyłanie zaproszeń pocztą e-mail, jednak z punktu widzenia savoir vivre, jest to niegrzeczne, dlatego nie polecamy Państwu podobnych eksperymentów.


Podziękowania ślubne


Obok zaproszeń ślubnych warto zaopatrzyć się również w podziękowania dla gości. Te z kolei wysyła się do 2 miesięcy po wydarzeniu. Kupując podziękowania postarajcie się, aby ich motyw był spójny z motywem zaproszeń ślubnych, a tym samym i z motywem weselnym. W przeciwieństwie do zaproszeń, podziękowania wysyła się wyłącznie pocztą.

baner reklamowy firmy zapi.pl